לפני שמתחברים לאינטרנט הביתי, חשוב לבדוק איזו חברה מציעה את השירות, באיזה מחיר, מה כוללת החבילה, ומהי שביעות רצון הלקוחות שלה. מה שחשוב לא פחות הוא לזכור שהיום כבר אין צורך להישאר עם חברת אינטרנט שאינה מספקת את השירות המעולה ביותר שניתן למצוא.

לפני מספר שנים, חבילות האינטרנט בפרט, וחבילות התקשורת בכלל הזמינות בארץ, התחילו להיות זמינות לציבור ללא התחייבות להישאר עם אותה חברה באושר ובעושר.

לכן, גם אם אתם מקבלים היום שירות מחברה שאינכם מרוצים ממנה, או שבדיקת החשבונות אחת לתקופה מגלה לכם תמונה לפיה אתם משלמים הרבה יותר מאנשים בסביבתכם, השוו את מחירי החבילות המוצעים על מנת לבדוק מה תקבלו עם הצטרפות לחבילת אינטרנט אחרת. והיום אין יותר פשוט וקל מזה.

אבל קודם צריך להבין על מה משלמים

כדי שיהיה לכם חיבור לאינטרנט בבית או במשרד, אתם זקוקים לחיבור לספק ותשתית. אלו הם שני שירותים נפרדים שחברות שונות מספקות אותם.

תשתיות אינטרנט ניתנות על ידי החברות הוט ובזק, והחברות המספקות את האינטרנט הן מגוונות וכוללות את נטוויז'ן, 012, 018, בזק בינלאומי, טריפל סי, אקספון, 019, הוט נט, טלזר, פרטנר, אינטרנט רימון, ועד שתגמרו לקרוא את המאמר, קרוב לוודאי שיצטרפו לתחום עוד מספר חברות.

המצב השתנה עם רפורמת השוק הסיטונאי, כשמשרד התקשורת חייב את בזק לאפשר לספקיות האינטרנט לרכוש מהחברה את התשתית במחיר מוזל ולמכור אותה לציבור. כלומר, היום לא קיימת יותר חובה לקבל שירותים משתי חברות נפרדות, וכל ספקית אינטרנט רשאית להציע לכם הצטרפות לחבילת אינטרנט שלמה שכוללת תשתית וספק.

למה זה משתלם לכם?

היות ומחירי האינטרנט הביתי ירדו באופן משמעותי, ואתם מתנהלים מול חברה אחת בלבד. וככל שיותר חברות נכנסות לתחום, כך יוצעו לכם חבילות אינטרנט משתלמות יותר.

חשוב גם להבין, למשל, שבשוק התשתית יש חברה נוספת שנקראת Unlimited, שגם היא מספקת חבילות שמשלבות תשתית ייחודית אשר פועלת על סיבים אופטיים.

ובתכלס: כמה תשלמו?

יושבים? קבלו: קיימת אפשרות היום לקבל שירות של ספק אינטרנט בלבד, שמתחיל מעשרה ₪ לחודש!

המחירים לתשתית אינטרנט מלבד מתחילים עם 75 ₪ לחודש, אך הצטרפות לחבילת אינטרנט שכוללת תשתית וספק של 15 מגה, עולה פחות ועומדת על מחיר שמתחיל מ-65 ₪ לחודש. חבילת גלישה של 100 מגה זמינה במחיר שמתחיל מ-84 ₪ לחודש, בממוצע שנתי.

ועוד לא דיברנו על מהירות גלישה מומלצת

מהירויות גלישה באינטרנט הזמינות היום נעות בין חמש לאלף מגה, והמהירות הנפוצה ביותר נעה בין 15 למאה מגה. אם, למשל, צרכי האינטרנט שלכם מתחילים בכניסה לפייסבוק ונגמרים בקריאת דואר אלקטרוני או כמה כתבות, מספיקה לכם חבילת גלישה של 15 מגה.

אך אם אתם מורידים סרטים וסרטונים, או שהרשת הביתית שלכם מחוברת למכשירים רבים, אתם זקוקים לגלישה במהירות של שלושים, ארבעים או מאה מגה.

חשוב לוודא שאצל חלק מהחברות המציעות הצטרפות לחבילת אינטרנט בתנאים משתלמים, לא קיימים הבדלים רבים בין מהירויות הגלישה למחירים, אך חשוב להבין כמה תתבקשו לשלם בתום שנת השירות הראשונה, כך שלא תהיו מופתעים.

נגישות